RECENZE: Romeo a Julie, Othello

27. prosince 2017 v 12:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Rozhodla jsem se, že vám dneska spojím dvě recenze do jednoho článku, protože samostatně by byly poměrně krátké. Bude se jednat o dvě Shakespearovské tragédie. Romeo a Julie. A Othello.


Romeo a Julie

autor: William Shakespeare
Myslím si, že všichni příběh Romea a Julie znáte. Příběh z italské Verony. Příběh mladých milenců. Příběh o opravdové lásce s tragickým koncem. Asi ani není potřeba, abych ho zde víc přibližovala.

Tento příběh mám moc ráda, ale v tomto případě mě mnohem víc zaujal film. Kniha není špatně, ale taky není nejlepší. Asi nejsem ten pravý člověk, který by Shakespearovské verše plno hodnotně ocenil, nevím. Každopádně vzhledem k tomu, že je to drama, tak se kniha čtla velmi rychle. Není dlouhá, má přibližně 100 stránek a je i dobře srozimitelná.

Každopádně, jak už jsem řekla, za mě vede film z roku 2013, který režíroval Carlo Carlei a hlavní roli v něm hraje Hailee Steinfeld a Douglas Booth. Vím, že se tento film nebude rozhodně líbit všem, protože je možná až moc přeplácaný. Ale mně se právě trochu kýčovité filmy líbí. Líbí se mi, že je romantický, je tam parádní hudba a prostě celkově mě zaujal. Také jsem viděla starší film z roku 1968, který je taky povedený, ale u mě rozhodně vede ten novější.

Othello

autor: William Shakespeare
Othello je benátský mouřenín a za své zásluhy se stává vladařem na Kypru. Také si tajně bere krásnou, laskavou a věrnou Desdemonu. Její otec se sňatkem nesouhlasí a samotným žalem a mrzutostí umírá. Othello na Kypru podlehne Jaovi - svému pobočníkovi a nechá se jím oklamat. Uvěří, že ho jeho žena podvádí. Jago klame všechny lidi kolem sebe a jde si za svým cílem přes mrtvoly. Na nikom mu nezáleží. Kolika lidem zničí svými intrikami život?

Neurazí. Nenadchne. Takto bych hodnotila tento příběh. Kniha je kraťoučká, docela dobře se čte, každopádně musím říct, že mě postava Jaga často rozčilovala. Vadily mi jeho intriky, jak všechny klamal a jak mu všichni naivně věřili. Taky mě mrzelo, jak se vyvíjel vztah Othella a Desdemony. Mrzelo mě, že Othello spíš věřil lháři Jagovi, než své věrné a pravdomluvné ženě.


Snad se vám recenze líbila!
Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shadow Shadow | Web | 30. prosince 2017 v 9:55 | Reagovat

tak to jsem necetla

2 Bailey Bailey | Web | 1. ledna 2018 v 21:47 | Reagovat

Úprimne, na klasiky veľmi nie som. Od Shakespeara som sa snažila prečítať Hamleta, ale niekde v polovici som to vzdala :D

3 knihypodlediki knihypodlediki | 2. ledna 2018 v 10:11 | Reagovat

[2]: Já jak na které, některé mě vážně pohltily a moc se mi líbily. Například Romeo, Julie a tma od Otčenáška. Ale chápu, že to nesedne každému :) Pěkný den! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama