RECENZE: Otčina

26. prosince 2017 v 16:20 | Diki |  POSLECHNUTO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Po hodně dlouhé době jsem si pro vás připravila recenzi na jednu audioknihu. Tuto mi předevčírem přinesl Ježíšek - Otčina.

Otčina

autor:Rober Harris
v hlavní roli: Jiří Vyorálek
dále hrají: Jan Vondráček, Tereza Dočková, Martin Myšička, Igor Bareš, Ladislav Frej, Jan Dolanský, Marek Holý, Arnošt Goldflam, Miroslav Hanuš, Matěj Převrátil, Dana Černá a další
čas: 5 hodin a 31 minut

Berlín 1964. V roce 1945 Hitler vyhrál Druhou světovou válku a ovládl téměř celou Evropu. Od Atlantiku až po Ural. Československo, Polsko a dokonce ani Rusko neexistuje. Chcete vycestovat? Musíte mít vízum. Nesouhlasíte s Německou nacistickou stranou? Nevadí, pracovní tábory stále existují. Budete vystupovat proti myšlenkám Führera? Gestapo se o to postará. Rok 1964. Blíží se velkolepá slavnost, která zasáhne celou Velkoněmeckou říši. Hilter slaví 75. narozeniny a z ničeho nic začnou umírat bývalí němečtí funkcionáři. Všichni jsou zavražděni.

Jakmile jsem si přečetla o čem tato audiokniha je, tak jsem věděla, že mě to bude bavit. Fikce o tom, že Druhou světovou válku vyhrál Hitler. To je něco pro mne. Bohužel musím říct, že jsem se trochu spletla. Od Otčiny jsem čekala trochu něco jiného. Těšila jsem se na popis tohoto fikčního světa, na politické dění, co všechno se změnilo a naopak na to, co zůstalo stejné. Místo toho to byl kriminální příběh plný vyšetřování, ve kterém se občas někdo zmíní o fungování tohoto světa.

Abyste mě nepochopili špatně, já proti detektivkám nic nemám. Dřív jsem je naprosto milovala, ale od tohoto jsem zkrátka čekala něco jiného, něco, co by mě bavilo mnohem víc. A proto mě to maličko zklamalo. Ale jen díky mému špatnému očekávání. Kždopádně musím uznat, že poslední třetina stála za to, byla to síla. To jsem si konečně přišla na své. Detektivka přešla do pozadí a konečně se zde ukázalo fungování totalitního režimu ve Velkoněmecké říši. Také se mi líbilo, že zde vystupovali jak vymyšlené, tak i skutečné historické postavy a události. A na konci bylo řečeno, jak jejich životy skončily doopravdy. Tato skutečnost přidává příběhu na reálnosti. A příběh je díky tomu mnohem zajímavější. Já audioknihy mám ráda a tato mě nakonec docela dost bavila. Doporučuji.Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. prosince 2017 v 16:53 | Reagovat

Mám ráda knížky, které se zabývají tím co kdyby dějiny dopadly jinak :-)

2 knihypodlediki knihypodlediki | 26. prosince 2017 v 19:36 | Reagovat

[1]: U mě to byla premiéra :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama