RECENZE: Farma zvířat

2. prosince 2017 v 10:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Dneska se společně podíváme na další knihu, kterou jsem přečetla od George Orwella.


Farma zvířat


autor: George Orwell
Tato kniha je velice kraťoučká - má pouhých sedmdesát stránek a pěkně se čte. Pojednává o totalitní, komunistické společnosti, která je zobrazena přes společenství zvířat, žijících na farmě. Na této farmě žil farmář Jones, který se o zvířata moc nestaral, často měla hlad, tělesně jim ubližoval a zkrátka nevedla šťastný život. Pouze přežívala ze dne na den. Jednoho dne prasata přišla s myšlenkou revoluce. "Vidíte jak nám ubližuje?! To si už nesmíme nechat líbit! Chceme víc jídla, méně práce! Rovnost pro všechna zvířata! Smrt lidem!" Všechna zvířata tato myšlenka nadchla - revoluce - už nebudou mít hlad, bude jim dobře. Revoluce opravdu proběhla, farmář James byl vyhnán, zvířata byla šťastná. Ovšem po nějaké době se k moci dostal vepř Napoleon, který po nějaké době nastolil "vládu" úplně stejnou, ba možná i horší, jako farmář Jones.

Tato kniha je opravdu zajímavá a koho zajímá problematika totalitních režimů, dějepis... tak si jí určitě přečtěte. Je v ní opravdu krásně ukázáno, jak tyto režimy fungují. Vždy se najde nějaká ovce, která je bude následovat, která bude bečet jejich pravdy. Musím se přiznat, že mi některých zvířátek bylo opravdu líto - kvůli těžké práci, kvůli hlouposti, že Napoleona bezrozmyslu následovala, nebránila se, neprotestovala a ani si neuvědomovala, že jim prasata ubližují, využívají je.

Co se týče samotného čtení, tak se kniha četla velmi dobře, je napsaná velice jednoduše a přehledně. Navíc je kráká, není zbytečně natahována, je stručná, takže jí přečtete během jednoho odpoledne.


Krásný den vám všem!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tánička Tánička | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 11:19 | Reagovat

1984 jsem si kupovala před prázdninami, ale přečetla jsem 50 stran a pak mě uchvátil jiný kousek, ale teď si říkám, že si na to musím někdy udělat chvilku času.

Tánička

2 knihypodlediki knihypodlediki | 7. prosince 2017 v 15:32 | Reagovat

[1]: Tak mi pak napiš, jak se ti to líbilo! Měj se hezky :)
Diki.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama