RECENZE: Romeo, Julie a tma

18. října 2017 v 17:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Na začátek bych chtěla podotknout, že jsem tuto knihu dočetla asi před pěti minutami (i když recenze vyjde až později), takže možná bude vidět moje opojení, naprosto mě dostala, jsem jí plná... Tak snad to bude srozimitelné a nebudu plácat páté přes deváté. Jdeme na to?

Romeo, Julie a tma

autor: Jan Otčenášek
Jistě už všichni víte, že jsem v knihách doslova posedlá láskou, která je pronásledovaná válkou. A navíc mě zajímá židovská tématika. Proto určitě chápete, proč jsem si zvolila právě tutuo knihu a pokud ne, tak na konci této recenze budete mít určitě jasno.

Tento příběh je velice něžný, milý, citlivý, je baladou pro duši, pohlazením po srdci, nebo alespoň jeho značná část. Líbí se mi romantické příběhy z minulé doby, jsou tak jemné! Nevinné. Kromě hodnotné obsahové časti je kniha velice čtivá, přestože se v ní objevují zastaralá slova, neobvyklá slovní spojení a i přechodníky. Myslím si, že v této knize to ani nepostřehnete. A konec? Tak ten mě dostal. Slzička ukápla. Vím, že u takových knih se s tím musí počítat, ale já jim tak fandila, opravdu mi přirostli k srdci, tolik jsem doufala!

Hlavním hrdinou je Pavel, který je jediným synem postaršího páru. Je to obyčejný osmnáctiletý mladý muž, je v maturitním ročníku a jeho příběh se na první pohled zdá naprosto normální. Jeho život, jako každého Československého občana, zastihla v posledních letech válka a převrátila mu celý život naruby. Jednoho večera se jde projít do parku, přemýšlí o životě, usedne na lavičku, na které sedí obyčejná dívka s kufříkem. Nevnímá ji, bloudí si ve svých myšlenkách. Jeho pocity se ale změní, když na něho vzlédne. Uplakané, zarudlé oči . Potůčky slz. Beznaděje. Strach. Vstane. Kufr, který doposud svírala v náruči, spadne na zem. Na jejím kabátě svítí jasně žlutá hvězda s nápisem Jude. Židovka. Je to židovská dívka.

Toto je opravdu jedna z nejlepších knih z Druhé světové války a troufám si říct, že i jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla v tomto roce. Všem jí vřele doporučuji. Zasáhla mě, dostala mě a patří ji i kousek mého srdce.
Kdo z vás ji četl? Líbila se vám? Podělte se o svůj nároz v komentářích.


Přeji vám příjemný zbytek odpoledne,
vaše Diki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 17:19 | Reagovat

To vypadá dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama