RECENZE: Malý princ

2. září 2017 v 10:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Po delší době vás opět vítám na mém blogu, kde se dneska společně podíváme na kratší recenzi na další knihu z povinné četby. Je jí filozofická pohádka pro děti i dospělé - Malý princ.


Malý princ


autor: Antoine de Saint - Exupéry
Kniha Malý princ vypráví příběh o letci, který havaruje na Sahaře, kde se setkává s Malým prince. Malý princ je chlapec, který pochází z maličké planetky a na planetu Zemi pouze přicestoval. Vypráví pilotovi o svém domově a i o ostatních planetkách, které při svém putování navštívil.

Mrzí mne, že jsem tuto knihu nečetla už dřív - jak jsem byla menší. Bylo by určitě zajímavé sledovat, co se mi na ní líbilo dřív, jak jsem jí chápala tehdy a co mne na ní zaujalo dnes. Ale bohužel jí mohu posoudit pouze z mého "dospělého" pohledu.

Příběh mi přišel velmi milý, byl pohádkový a přesto v sobě skrýval mnoho zajímavých a poučných myšlenek a podnětů k zamyšlení. Jak už jsem řekla, je škoda, že jsem si ji nepřečetla už dříve. Každopádně i teď jsem v ní ocenila jak pohádkové prvky, tak i krásné myšlenky. Milá knížka, která pohladí po duši jak děti tak i dospělé.


Mějte se krásně a přeji vám úspěšný start v novém školním roce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama