RECENZE: Petr a Lucie

10. srpna 2017 v 11:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Dneska bych vám ráda představila další knihu, kterou jsem přečetla na dovolené - Petra a Lucii od Romaina Rollana. Mám ráda válečnou literaturu a romantické knihy. A kombinace lásky a války je pro mne ideální, proto jsem si vybrala tuto knihu. A udělala jsem moc dobře.


Petr a Lucieautor: Romain Rollan
Tento příběh se odehrává v Paříži v období První světové války a vypráví příběh dvou mladých lidí -
Lucie a Petra. Lucie je dívka, která se živí překreslováním slavných obrazů a fotografií, je samostatná, milá, citlivá a něžná. Petr nechápe a nesouhlasí s válkou, je citlivý a touží po Lucii. Při jednom bombardování Paříže se setkají v úkrytu v metru a oba dva v tom druhém nachází zalíbení. Petr se do Lucie okamžitě zamiluje a chce ji znovu vidět. Náhoda je opět svede dohromady a začne se mezi nimi vyvíjet krásný příběh plný lásky a vzájemného pochopení.

Tento příběh je velice romantický, něžný, ale taky dost smutný. Tato kniha mě hodně zasáhla. Přestože je napsaná starším jazykem a je zde dost přechodníků a starších výrazů, tak se mi četla velice dobře. Vzhledem k tomu, že je kraťoučká, tak jsem jí přečetla během chvilky. Ale ani její krátkost jí neubírá na kvalitě. Je to krásné pozorovat tak nevinný příběh plný něhy, pochopení, touhy a lásky. Opravdu je to hezká knížečka, která vás mile poh
ladí po duši a zároveň vás rozesmutní. A poslední, co bych podotkla je, že se tato kniha bude líbit především dívkám, ale s tím už musíte na mém blogu musíte počítat.


Četli jste? líbila se vám? Mějte se krásně a užívejte letních dnů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama