RECENZE: Harry Potter a tajemná komnata

20. července 2017 v 10:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Dneska se společně vrhneme na druhý díl Harryho Pottera. Bohužel další díly následovat nebudou, protože musím dál pokračovat v povinné četbě, ale ráda bych si je přečetla všechny znovu.Tak třeba příští léto?


Harry Potter a tajemná komnata


autorka: J. K. Rowling
V minulé recenzi jsem vám obecně nastínila, jak knihy o Harrym Potterovy fungují. Tedy v každém díle je popisován jeden rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích, kde Harry Potter společně se svými přáteli zažívá nejrůznější dobrodružství. Ale předpokládám, že tohle už dávno víte. V tomto díle se kromě běžných aktivit čarodějů, jako je hraní famfrpálu - národního sportu kouzelníků, setkáváme s tajemnou komnatou. Je to tajná místost ve škole, ve které se prý schovává děsivá příšera, ale níkdo neví, kde se má tato komnata nacházet, nikdo ji nikdy nenašel. Háček je ovšem v tom, že ji může otevřít jen dědic Salazara Zmijozela. Zprvu si všichni myslí, že je to jen bájná pověst, ale postupem času věci nasvědčují opaku. Tajemná komnata byla znovu otevřena! Dochází k hrůzným útokům na studenty, na škole už není bezpečno.

Omlovám se, že se budu opakovat, ale jinak to nejde. Všechny díly Harryho Pottera jsou úžasné a naprosto bezkonkurenční. Je sice pravda, že mě to napoprvé bavilo trochu víc, jelikož jsem nevěděla co přijde na další stránce, jak to dopadne atd., prostě jsem byla napjatá a tak jsem to hltala mnohem víc. Tím ale nechi řísc, že se mi kniha nelíbila. I na potřetí je to skvělé čtení, jen prostě víte, co přijde dál.S jakou knihou teď trávíte čas vy? Přeji vám všem krásné letní dny!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. července 2017 v 17:28 | Reagovat

Líbily se mi všechny knížky o Harrym :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama