RECENZE: Harry Potter a kámen mudrců

12. července 2017 v 10:30 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
V posledním článku jsem se zmínila o tom, že nejspíš budou následovat knihy z povinné četby a tak jsem se rozhodla, že začnu takhle zlehka a to s prvním a druhým dílem Harryho Pottera. Oboje tyto knihy jsem sice už četla minimálně dvakrát, nebo i třikrát, ale i tak jsem se k nim zase ráda vrátila. Chtěla bych udělat rereading celého Harryho Pottera a na všechny díly napsat recenze, ale bohužel se teď musím soustředit na povinnou četbu. Každopádně by bylo krásné, kdyby tu byly recenze na všechny díly! Tak třeba příště.


Harry Potter a kámen mudrcůautorka: J. K. Rowling
Myslím si, že snad neexistuje nikdo, kdo by Harryho Pottera nečetl, neviděl, nebo o něm alespoň něco málo neslyšel. Ale pokud by tady opravdu někdo takový byl, tak se vám v pár větách pokusím tento příběh přiblížit.

Harry Potter je na první pohled obyčejný sirotek, kterému rodiče umřeli při autonehodě, když byl ještě miminko. Od té doby vyrůstá u své tety a strýce, kteří ho nemají zrovna v lásce. V den jeho jedenáctých narozenin se ovšem všechno změní - dostane dopis, ve kterém se píše, že je přijat na Školu čar a kouzel v Bradavicích. Vyjde na jevo, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Harry se dozvídá, že je čaroděj, kterého v kouzelnickém světě zná každičké stvoření a že jeho rodiče nezemřeli nešťastnou náhodou, ale že byli zavražděni velice zlým černokněžníkem. Harry nastupuje na Školu čar a kouzel v Bradavicích, kde si najde dva nejlepší kamarády - Rona a Hermionu. V každém díle je popisován jeden rok v této škole, kde se svými přáteli zažívá obyčejné hodiny lektvarů, přeměňování, obrany proti černé magii, ale i dobrodružství v nejrůznějších podobách.
Tento první díl je hodně seznamovací. Seznámíme se zde s hlavními i vedlejšími postavami, se světem čarodějů, s kouzly, se Školou čar a kouzel, národním sportem čarodějů - famfrpálem a se vším, co s tímto magickým světem souvisí. Samozřejmě zde není opomenuto ani to dobrodružství. A čeho se týká? No přece tajemného kamene mudrců.

Ti, kteří mě sledují delší dobu, tak jistě vědí, že já Harryho Pottera naprosto miluj. Výjimkou není ani jeden díl. Všechny jsou dobrodružné, napínavé, někdy i zábavné a všechny náramně čtivé. Kdo by se nechtěl ocitnout ve světě plného kouzel, magie, čarodějů a čarodějek? Světě, kde je možné díky kouzlům cokoli? Za mě parádní série, která je vhodná pro všechny milovníky fantasy.


Pokud je tu někdo, kdo Harryho Pottera nečetl, tak mu dejte šanci, stojí to vážně za to. Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama