RECENZE: Divoké labutě

27. května 2017 v 11:00 | Diki |  POSLECHNUTO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Dneska bych vám ráda představila novou rubriku, která se jmenuje POSLECHNUTO - recenze. Tato rubrika bude velice podobná s rubrikou DOČTENO - recenze, ovšem s tím rozdílem, že zde nebudu hodnotit klasické knihy, ale audioknihy. Tak jdeme rovnou na to?

Divoké labutě

autorka: Jung Chang
čte: Hana Maciuchová
čas: 6 hodin 9 minut

Kniha Divoké labutě vypráví příběh žen tří generací - babičky, její dcery a vnučky, který se odehrává v Číně v průběhu 20.století. Na začátku je nastíněn příběh babičky, co by mladé slečny a je v něm popisováno mnoho hrůz. Jako malé jí rodiče svazovaly nohy, aby byly co nejmenší, jelikož malá chodidla byla symbolem krásy a bez nich by ji nemohli dobře provdat. V patnácti letech byla provdána jako konkubína (= společnice muže, která s ním sice nežije v manželství, ale musí ho poslouchat a ctít, taky musí poslouchat jeho manželku). Narodila se jí dcera, která se dobře provdala a s mužem se stali zapálenými kominusty a život "zasvětili" komunistické straně, přesto byli často vyslýcháni, obviňováni, vězněni a nakonec byli dvezeni do pracovních táborů. Jejich dcera zažila kulturní revoluci.

Tuto audioknihu (knihu) bych doporučila všem, které alespoň trochu zajímá čínská historie a dějiny obecně. Slyšet ten příběh bylo něco neuvěřitelného a to zejména právě proto, že se všechno z toho dělo, že vše byla realita. Je to opravdu silné "čtení" a myslím si, že to každého musí zasáhnout.


Mějte se krásně! A vážně to stojí za to,
vaše Diki

Facebooková stránka ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama