RECENZE: Selekce, Elita, První

10. prosince 2015 v 18:00 | Diki |  DOČTENO - recenze
Zdravím všechny milovníky knih!
Rozhodla jsem se, že tuto recenzi zpětně předělám, jelikož se mi zdálo, že je nedostatečná a poměrně nic neříkající.
Takže se pojďme společně na to podívat!


Selekce, Elita, První

autorka: Kiera Cass
Ze začátku bych vám ráda stručně přiblížila, o čem kniha je.

Příběh se odehrává v zemi zvané Illea, která se nachází na území bývalé Ameriky a je rozdělena na 35 krajů. Obyvatelstvo této země se dělí do 8 kast.
První jsou vrcholem kastovního systému, spadá do něho královská rodina a nesmírně bohatí šlechtici. Všichni žijí v přepychu a nesmírném bohactví.
Druzí jsou také bohatí lidé. kterým nic neschází. Většinou jde o celebrity - herce, sportovce, modelky, moderátory, politiky a vojáky.
Ani Třetí se nemají špatně, ačkoli nežijí v takovém blahobytu jako předešlé dvě skupiny. Jedná se o vědce, doktory, vetrináře, právníky, psychology, režiséry, spisovatele, architekty a inženýry. Také se jimy stávají dívky, které neuspěly v selekci (viz. níže).
Čtvrtí jsou na tom zase poněkud hůř. Patří sem šéfkuchaři, podnikatelé, obchodníci a zemědělci.
Patí se začínají potýkat s chudobou, patří už k tomu chudému obyvatelstvu. Jedná se o umělce - malíře, hudebníky, zpěváky, cirkusáky a divadelní herce.
K Šestým se řadí služebné, číšníci, švadleny, hospodyně, kuchaři a řidiči. Pokud nemají štěstí, tak se potýkají s chudobou a nemají jednoduchý život.
Sedmí pracují manuálně, dělají zahradníky a dělníky. Tato kasta je velice chudá, lidé zde strádají a nemají dostatek jídla.
Osmí jsou poslední kastou a spodina společnosti. Tito lidé nemají domov a žebrají na ulici. Stanou se jimi utečenci, lidé se závislostí nebo s psychickým či tělesným postižením.

Je zvykem, že s dovršením dospělosti prince se z každého kraje vybere jedna dívka, která se zúčastní takzvané selekce, ve které "bojuje" o princovo srdce. Dívky se učí správnému chování a jednání, žijí v paláci obklopené krásnými šaty, šperky a přepychem. Na konci selekce si princ musí zvolit jednu z dívek, která se stane jeho nastávající a tímpádem i budoucí královnou Illey.
Hlavní hrdinkou je America a je Pátá, její život se změní v den, kdy je vybrána jako jedna z účastnic do selekce...

Tato trilogie mě nadtchla, ohromila, dostala, je prostě úžasná, neuvěřitelně čtivá, romantická a má skvělý příběh. Doporučila bych jí zejména mladším čtenářkám, okolo 15 roku, ale jistě se bude líbit i starším. Neváhejte a pusťe se do ní, je to vážně pecka!


Mějte se krásně!

Facebooková stránka ZDE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bux Bux | E-mail | 24. prosince 2015 v 15:54 | Reagovat

pod stromek doostanu Selekci..tak uvidíme-zatím to vypadá slibně... :-P

2 knihypodlediki knihypodlediki | E-mail | 25. prosince 2015 v 19:04 | Reagovat

[1]: Dostala jsi ji? Pokud máš ráda dystopii a romantickou literaturu, tak se ti to bude myslím líbit. :)

3 RPG RPG | Web | 4. března 2016 v 17:19 | Reagovat

Pokud patříte mezi ty, které kniha opravdu zaujala a chcete si vyzkoušet, jaké to je být jednou z účastnic Selekce, vyzkoušejte RPG- Selekci.

www.RPG-Selekce.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama